Dobra strona internetowa

Dobra strona internetowa

strony internetowe racibórzZałożenie strony internetowej, która ma po prostu „być”, z pewnością mija się z celem. Strona internetowa powinna być, ale skuteczna.

 

Skup się na użytkownikach

Strona internetowa na pierwszy rzut oka powinna przekonać użytkownika, że znajdzie na niej dokładnie to, czego szukał. Powinna być ona atrakcyjna wizualnie, nowoczesna oraz nieskomplikowana.

 

Stosuj proste i zrozumiałe komunikaty

Udowodniono, że w dzisiejszych czasach użytkownicy wchodzą na strony internetowe nie po to, by w szczegółowy sposób zapoznać się z opublikowanymi treściami, ale po to, aby w jak najszybszy sposób odnaleźć to, czego potrzebują. W związku z tym treści znajdujące się na stronie internetowej, powinny być proste, krótkie i zrozumiałe.

 

Stwórz unikatowy content

Niniejszy czynnik ma znaczenie nie tylko dla osób odwiedzających serwis, ale również dla robotów indeksujących, dlatego należy zwrócić na niego tym baczniejszą uwagę. Użytkownicy decydujący się na wejście na daną stronę www, oczekują że znajdą na niej autorskie treści, których nie przeczytali nigdzie indziej. Dlatego, aby ich zatrzymać i zachęcić do dalszego kontaktu, z pewnością należy opracować wartościowy content.

 

Także wyszukiwarka Google dba o to, by w wynikach wyszukiwania, użytkownicy znajdowali unikatowe treści, dopasowane do wysłanego zapytania. W związku z tym precyzyjnie sprawdzają content na stronach internetowych, badając ich jakość. Jeżeli odkryją stronę ze zduplikowanymi treściami, obniżą jej pozycję w wyszukiwarkach, bądź całkowicie usuną ją z wyników.

 

Teksty znajdujące się na stronie internetowej są najczęściej czynnikiem, który decyduje o tym czy potencjalny Klient skorzysta z przedstawionej oferty, czy też nie.

Jeżeli więc tworząc firmową stronę internetową, mają Państwo problemy ze stworzeniem unikatowych treści, warto zastanowić się nad tym by zlecić to firmie, która fachowo się tym zajmuje.

 

Wybierz estetyczny i intuicyjny szablon graficzny

Jak już wcześniej pisaliśmy, o tym czy użytkownik pozostanie na danej stronie internetowej, decyduje pierwsze kilka sekund, czyli wrażenie jakie odniesie na samym początku. Szablon graficzny strony internetowej powinien więc być prosty, estetyczny i intuicyjny w nawigacji. Warto również zadbać o odpowiedni układ menu, który pozwoli na szybkie znalezienie tego, czego szukają internauci.

 

Wybierz responsywny szablon graficzny

Responsywny szablon graficzny to taki, który dopasowuje się do urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów). Warunek ten bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek firmy – takie udogodnienie z pewnością doceniają użytkownicy. Co więcej, responsywność stron internetowych jest od niedawna jednym z podstawowych czynników, na podstawie których oceniana jest jakość serwisów internetowych.

 

Zadbaj o optymalizację swojej strony

Nawet najbardziej estetyczny, bogaty w autorskie treści serwis internetowy nie spełni do końca swojego zadania, jeżeli nie będzie odwiedzany przez sporą liczbę unikatowych użytkowników. Jak więc ich zdobyć? Kluczem jest odpowiednia optymalizacja strony internetowej pod wymogi wyszukiwarki Google tak, by roboty indeksujące oceniły ją jako wartościową i podniosły jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany stworzeniem firmowej strony internetowej, ale nie wiesz jak się za to zabrać, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasz doradca umówi Cię na spotkanie. Zadzwoń pod numer: 533 355 277.