Unikatowe treści

Unikatowe treści

unikatowe treściUnikatowe treści na stronie internetowej to podstawa. Nie przestrzeganie tej zasady może skończyć się bardzo negatywnymi konsekwencjami. 

 

Rzeczą konieczną jest to, aby przyłożyć się do napisania wysokiej jakości tekstów na swoją stronę internetową. Zasada ta dotyczy nie tylko duplikowania treści z innych witryn, ale także wielokrotnego używania tych samych zdań w różnych podstronach własnego serwisu. Unikatowe treści wymagają zdolności copywriterskich. Z pewnością warto zlecić profesjonalistom to zadanie, gdyż dla wielu może ono okazać się karkołomne i zbyt długotrwałe.

 

Konsekwencje kopiowania treści

 

Jeżeli roboty indeksujące Googla wykryją na stronie internetowej dużą ilość tekstów „zapożyczonych”, ocenią jej jakość jako słabą, co z kolei niesie za sobą znaczne obniżenie pozycji serwisu w wynikach wyszukiwania, bądź może skutkować nawet usunięciem witryny z wyszukiwarki.

 

Dbanie o unikalność treści – dlaczego jest to tak ważne?

 

Wyszukiwarki internetowe dbają o to, aby wyniki zapytań precyzyjnie odpowiadały na hasła wpisane przez użytkowników w okno wyszukiwarki, a także by były one zróżnicowane pod kątem treści. Dlaczego? Ponieważ użytkownicy na pewno nie będą usatysfakcjonowani, jeżeli na kilku stronach będą znajdować się dokładnie te same materiały. Właśnie dlatego wyszukiwarki obniżają pozycje stron, na których występują duplikaty treści.

 

Jeżeli masz problemy ze stworzeniem unikatowych treści na swoją stronę internetową, skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod numer telefonu: 533 355 277.