Katalog firm – zbędny czy nie?

Katalog firm – zbędny czy nie?

firmy racibórzObecnie wartość katalogów firm spada. Przedsiębiorcy mają coraz większą świadomość dotyczącą budowania wizerunku w Internecie. W związku z tym stawiają przede wszystkim na dobrej jakości strony internetowe.

 

Czy w związku z tym katalogi firm już zupełnie przestały mieć sens? W naszym mniemaniu z pewnością nie. Dlaczego? Ponieważ stanowią one doskonałą formę promocji za stosunkowo niewielkie pieniądze. Można zamieścić w nich nie tylko dane teleadresowe firmy, ale również opis działalności, galerię zdjęć, a nawet link do strony internetowej, co ma wpływ na jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

 

Ponadto bardzo często internauci poszukujący firm działających w danej branży, przeszukują właśnie katalogi firm, ponieważ tam, w jednym miejscu, znajdą wykaz przedsiębiorstw wraz z numerami telefonów i najczęściej na tej podstawie dokonują pierwszej selekcji. Również firmy znajdujące się w katalogu firm, na ogół budzą większe zaufanie potencjalnych klientów.

 

Katalog firm ma swoją ważną funkcję szczególnie w przypadku firm działających lokalnie. Jest to również świetna opcja „na start” dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozkręcają swoją działalność, mają świadomość konieczności zaistnienia w Internecie, ale nie posiadają jeszcze funduszy na to, by zlecić stworzenie profesjonalnej strony internetowej.