Czym jest pozycjonowanie

Czym jest pozycjonowanie

pozycjonowanie racibórzCzym jest pozycjonowanie?

Mówiąc prosto, pozycjonowanie to działania mające na celu poprawę widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Składa się na nie wiele czynników (prawie 200), a nawet można by rzec – wymogów ze strony Google, które należy spełnić, by poprawić pozycję serwisu.

 

Pozycjonowanie stron udowadnia, że mamy wpływ na to, jakie miejsce w wynikach wyszukiwania zajmie nasza strona internetowa. Absolutnie nie zależy to więc od przypadku.
Strony, które znajdują się najwyżej w wynikach wyszukiwania, czyli w tzw. TOP 10, to strony, które według robotów indeksujących Google najbardziej pasują do danego zapytania. Rzecz więc w tym, aby zoptymalizować swoją stronę pod względem słów kluczowych, które nas najbardziej interesują, ale także posiadają dużą liczbę miesięcznych wyszukań.

 

Podstawowe zasady pozycjonowania

Nadrzędną zasadą pozycjonowania jest odpowiednie przygotowanie strony internetowej pod względem technicznym. Na etapie tworzenie strony ważne jest to, by wybrać w pełni responsywny szablon, to znaczy, że musi on dopasowywać się do urządzeń mobilnych (tablet, smartfon). Należy również umiejętnie uzupełnić pola META, opisy alternatywne obrazów, zaznaczyć nagłówki, dobrać słowa kluczowe oraz zadbać o szybkość ładowania strony, by roboty indeksujące mogły sprawnie poruszać się po podstronach witryny.

 

Następną zasadą jest właściwe wypełnienie serwisu internetowego unikatowymi treściami, zawierającymi słowa kluczowe oraz linkowanie wewnętrzne. Należy również budować przyjazne adresy URL.

 

Ile czasu potrzeba, by skutecznie wypozycjonować swoją stronę?

Pozycjonowanie strony internetowej to często długotrwały i przede wszystkim systematyczny proces. Nieprawdziwym jest więc stwierdzenie, że wystarczy jednorazowo dostosować stronę do wymogów Google, aby strona na stałe zajęła wysoką pozycję.

 

Czas na skuteczne wypozycjonowanie strony zależy przede wszystkim od konkurencyjności fraz kluczowych oraz od terytorium. Zdecydowanie łatwiej jest pozycjonować stronę na frazy lokalne, niż na frazy ogólne. Techniki pozycjonowania powinny więc być dopasowane do specyfiki słów kluczowych.

 

Chcesz poprawić widoczność swojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania? Nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy na bezpłatne konsultacje do naszych oddziałów:

 

    Racibórz                                                                                                                      Wodzisław Śląski                                                                    Kędzierzyn-Koźle

ul. Kolejowa 12                                                                                                           ul. św. Jana 16                                                                    ul. W. Planetorza 9/2