Audyt optymalizacyjny

Audyt optymalizacyjny

audyt optymalizacyjnyCo to jest audyt optymalizacyjny?

Mówiąc prosto, audyt optymalizacyjny jest to sprawozdanie wykonane na bazie analizy strony www. Bada się elementy, które mają wpływ na pozycję serwisu w wynikach wyszukiwania. Jego efektem jest wiedza na temat zalet i wad strony oraz propozycja zmian.

 

Audyt optymalizacyjny jest szansą na to, by znaleźć, a następnie usunąć wszelkie błędy ze strony. Można dzięki temu zaoszczędzić pieniądze, które wydaje się na nieefektywne działania. Drugim plusem jest zwiększenie przychodu swojej działalności poprzez większą popularność serwisu w wynikach wyszukiwania.

Co więcej, audyt daje także kompletną informację na temat mocnych i słabych stron konkurencyjnych firm.

 

Plusy audytu optymalizacyjnego

 

Audyt pozwala na rozeznanie się z sytuacją widoczności naszej strony internetowej w wynikach wyszukiwania, a następnie na uzasadnione wprowadzenie zmian w przypadku wyniknięcia danych nieprawidłowości. Jest to więc bardzo skuteczne narzędzie do tego, by zwiększyć świadomość w tym zakresie, a następnie zaplanować skuteczne działania, które poprawią pozycję naszej witryny w wyszukiwarkach.

 

Kiedy należy zlecić wykonanie audytu?

 

Wykonanie audytu optymalizacyjnego zaleca się głownie w przypadku dwóch sytuacjach:

 

  1. Gdy odnotowujemy spadek ruchu organicznego (z poziomu wyszukiwarki) na swojej stronie.
  2. Gdy chcemy zacząć pozycjonowanie swojego serwisu.

 

Powyższe sytuacje nie są jednak jedynymi bodźcami do przeprowadzenia audytu optymalizacyjnego. Mówi się bowiem, że wypadałoby przeprowadzać go w miarę systematycznie (co nie oznacza często). Średnio co kilka lat warto sprawdzić, czy nasza strona internetowa w pełni odpowiada na wymogi.

 

Podsumowując, audyt optymalizacyjny okaże się przydatny zawsze, gdy na swoją stronę będziemy chcieli wprowadzić jakieś zmiany, bądź wpłynąć na poprawę jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Narzędzie to pozwala bowiem na bieżący monitoring, tego co się dzieje z widocznością naszego serwisu w wyszukiwarce.

 

Jeżeli więc planujesz rozpocząć pozycjonowanie swojego serwisu, zauważasz że jego pozycja w wynikach wyszukiwania słabnie, bądź po prostu chcesz upewnić się, że wszystko masz pod kontrolą – zleć nam audyt optymalizacyjny!

 

Skontaktuj się z naszym doradcą, który umówi Cię na spotkanie!

 

Tel.: 533 355 277.